Earvin N’Gapeth wykluczony z gry w fazie grupowej Mistrzostw Europy

Kilka dni temu informowaliśmy o kontuzji Ervina N’Gapetha oraz Trevora Clevernota. Dzisiaj poznaliśmy diagnozy obu zawodników. Trener Trójkolorowych nie otrzymał jednak dobrych wieści.

Francuzi byli wymieniani jako jeden z faworytów do zdobycia złotego medalu Mistrzostw Europy, jednak jeszcze przed startem samego turnieju aż dwóch kluczowych zawodników doznało urazu. Podczas sparingu z reprezentacja Niemiec, już podczas rozgrzewki kontuzji nabawił się N’Gapeth. Siatkarz poczuł ból podczas wykonywania ataku i nie zagrał w tym spotkaniu. Trafił za to do szpitala, gdzie lekarze wykonali mu szereg badań. Uraz żebra okazał się bardzo poważny. Już teraz wiadomo, że zawodnik w ogóle nie weźmie udziału w otwarciu Mistrzostw Europy. Jego absencja może jednak potrwać nawet do zakończenia gazy grupowej europejskich rozgrywek. Prawdopodobne jest jednak również to, że siatkarz będzie gotowy do gry już na hitowe starcie Bułgarii z reprezentacją Włoch, gdzie obecność N’Gapetha byłaby bez wątpienia spełnieniem marzeń trenera Laurenta Tillie.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja drugiego kontuzjowanego zawodnika – Trevora Clevernota. Jego uraz nie okazał się tak poważny. Wiadomo, że siatkarz będzie dyspozycji trenera już podczas pierwszego meczu nadchodzących Mistrzostw Europy. Dodatkowo do składu ma powrócić Thibault Rossard. Co ciekawe ma on zastąpić swojego kuzyna Nicolasa.

Reprezentacja Francji zmierzy się z Francją, Bułgarią, Grecją, Portugalią, Rumunią oraz Włochami. Pierwszy mecz rozegra we czwartek 12 września o godzinie 20:45 przeciwko zespołowi z Rumunii. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*