Earvin N’Gapeth jest zarażony koronawirusem. To pierwszy przypadek w Kazaniu

Earvin N’Gapeth, siatkarz Zenitu Kazań, przebywa aktualnie w szpitalu. Jest pierwszą osobą w Kazaniu, u której zdiagnozowano koronawirusa.

Informacje dotyczące zakażenia koronawirusem podały rosyjskie media, chociaż początkowo nie uściślanoa, kto jest pierwszą ofiarą. Mówiło się jedynie, że jest to obywatel Francji. Gdy plotki się potwierdziły, okazało się, że chory to Earvin N’Gapeth. Przyjmujący czuje się dobrze, ale musi przebywać w szpitalu. 

Wstępnie ustalono, że siatkarz zaraził się podczas swojego pobytu we Francji. Udał się tam bowiem na kilka dni przez rozpoczęciem play-offów w rosyjskiej Superlidze. Po powrocie do Rosji zawodnik zaczął się gorzej czuć. Z tego względu został poddany badaniom, które ostatecznie potwierdziły przypuszczenia lekarzy. Na szczęście, gdy Earvin N’Gapeth powrócił do klubu nie miał z nikim kontaktu. Nagle dostał wysokiej temperatury, był wtedy w domu sam, ponieważ jego rodzina pozostała we Francji. Temperatura nie spadała, dlatego siatkarz został przetransportowany na oddział zakaźny. Jego stan jest oceniany jako dobry, jednak dopóki testy nie będą negatywne, przyjmujący nie będzie mógł opuścić szpitala. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*