Dwóch Polaków z kontraktami w Korei, bez Dawida Konarskiego na tej liście

Dziś w Korei odbyła się gala, podczas której ogłoszono nazwiska siedmiu zawodników zaproszonych do występów w lidze koreańskiej w przyszłym sezonie. Na tej liście znajduje się dwójka Polaków: Bartosz Krzysiek oraz Michał Filip. Zabrakło w tym gronie reprezentanta Polski – Dawida Konarskiego.

O tym, że Konarski chciał zagrać w Korei mówiło już się po fiasku negocjacji kontraktowych z Jastrzębskim Węglem. Stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie wysokości kontraktu zawodnika, ten miał być już przed epidemią koronawirusa dogadany. Na nową stawkę zawodnik jednak się nie zgodził.

Niestety, polski atakujący nie został wybrany przez żaden klub koreański. Nie wiadomo, na ile jest to decyzja władz klubów, a na ile wybór zawodnika. Siatkarze mogli bowiem zrezygnować z uczestnictwa w drafcie. Dużo w ostatnim czasie mówi się o tym, iż zainteresowana zawodnikiem jest Asseco Resovia Rzeszów.

Mimo braku Konarskiego, mamy powody do radości. Wśród szczęśliwej siódemki znalazło się dwóch Polaków: Bartosz Krzysiek i Michał Filip. Krzysiek zagra w drużynie Ansan OK Savings Bank Rush & Cash (czwarte miejsce w lidze w poprzednim sezonie), a Filip w Daejeon Samsung Blufangs (piąta lokata). Co warte podkreślenia, Krzysiek miał już okazję gry w azjatyckim klubie, przez jeden sezon reprezentował barwy indonezyjskiego Jakarta Elektrik PLN (2016/2017).

Oprócz Polaków na liście znaleźli się również dobrze znani kibicom PlusLigi Alexandre Perreira oraz Kyle Russell. Portugalczyk poprzedni sezon spędził w Aluronie Virtu CMC Zawiercie, Amerykanin grał w MKS-ie Będzin (2016/2017). W Korei wystąpi również Hiszpan Andres Villena, Malijczyk Noumary Keita i Ugandyjczyk Daudi Okello. 

Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to na razie wybór ze strony koreańskiej. Teraz wybrani zawodnicy muszą zaakceptować kontrakty. W przeszłości Jakub Jarosz również dostał angaż w Korei, jednak ze względu na narodziny dziecka, musiał zrezygnować.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*