Dwa znane nazwiska w kolejce do objęcia fotela trenera w Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów odnotowuje właśnie najgorszy sezon w historii klubu. Nie wiadomo czy na przyszłe rozgrywki w klubie zostanie aktualny trener zespołu, Gheorghe Cretu. Na stanowisko nowego szkoleniowca typowani są już dwaj inni kandydaci.

Mimo świetnej gry Asseco Resovii Rzeszów w poprzednich sezonach PlusLigi, bieżący zupełnie im nie wychodzi. Zespół nie bierze udziału w europejskich pucharach, nie dostał się do ćwierćfinału Pucharu Polski, zajmuje 11. miejsce w tabeli PlusLigi.

W trakcie rozgrywek w miejsce dotychczasowego szkoleniowca, Andrzeja Kowala zatrudniono Gheorghe’a Cretu. Sytuacja drużyny poprawiła się tylko na chwilę, jednak szybko wróciła do przegrywania meczów.

Zdaniem dziennikarzy Polsatu Sport – Jerzego Mielewskiego i Marcina Lepy –  jest dwóch kandydatów do objęcia zespołu Resovii. Jednym z nich jest Vital Heynen, a drugim Piotr Gruszka. Dziennikarze uważają, że bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zatrudnienie tego drugiego.

„Wydaje się bardzo prawdopodobne, że stery drużyny trafią w ręce polskiego trenera. My stawiamy, że może to być Piotr Gruszka i byłaby to budowa projektu razem z prezesem Ignaczakiem. Mogłoby się to zakończyć różnie. Albo na zasadzie utopienia, albo dałby sobie radę i mielibyśmy argument, że warto stawiać na Polaków” – stwierdził Lepa w programie „Prawda Siatki”.

Piotr Gruszka aktualnie prowadzi drużynę GKS-u Katowice, która po 18 spotkaniach w lidze zajmuje 7. miejsce.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: „Prawda Siatki”

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*