Dustin Watten kończy przygodę z GKS Katowice

Dustin Watten w następnym sezonie nie będzie reprezentował barw klubu z Katowic. Amerykański libero poinformował kibiców o decyzji zarządu klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dustin Watten jest uznawany za jednego z najlepszych libero na świecie. Reprezentant USA od dłuższego czasu był związany z PlusLigą. W latach 2016-18 grał w zespole z Radomia, a po roku spędzonym w Berlin Recycling Volleys wrócił do Polski. W 2019 roku podpisał kontrakt z GKS’em Katowice, który miał obowiązywać również w sezonie 2020/21. Dzisiaj siatkarz poinformował, że jego kontrakt na następnym sezon został anulowany.

Ze względu na pandemie koronawirusa rozgrywki siatkarskiej ekstraklasy zostały przedwcześnie zakończone. Drużyna z Katowic zakończyła sezon na szóstej pozycji, a amerykański libero otrzymał zgodę na powrót do ojczyzny. Dzisiaj rano został zaproszony na spotkanie w siedzibie klubu o godzinie 15, na którym nie mógł pojawić się z wiadomych względów. O godzinie 16 siatkarz otrzymał informacje, że jego kontrakt w sezonie 2020/21 został anulowany. Powodów rozwiązania kontraktu nie znamy, mówi się, że może to wynikać ze zmniejszenia budżetu jakim dysponuje klub z Katowic.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: twitter.com/DustinWatten

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*