Drużyna Wilfredo Leona zwyciężyła w hicie kolejki Serie A

Sir Safety Conad Perugia odniosła zwycięstwo w starciu z Cucine Lube Civitanova. Zespół Wilfredo Leona uległ przeciwnikowi jedynie w trzeciej odsłonie, jednak spotkanie nie należało do łatwych.

Od początku meczu nie brakowało emocji. Obie ekipy deptały sobie po piętach i żadna z nich nie mogła wyjść na znaczące prowadzenie. Dopiero w końcówce partii zwycięstwo gospodarzom dała punktowa zagrywka Luciano De Cecco oraz blok na Osmany Juantorenie (25:23).

Kolejny set wyglądał podobnie do pierwszego. Zwycięzca został wyłoniony dopiero po grze na przewagi, w której ponownie lepsza okazała się drużyna Wilfredo Leona. Mało brakowało, a partia padłaby łupem gości, bowiem to oni mieli pierwszą piłkę setową. Błędy własne sporo ich jednak kosztowały. Ostatecznie ostatnia akcja należała do Wilfredo Leona, który zamknął odsłonę skutecznym atakiem (26:24).

Trzeci set to zdecydowana przewaga przyjezdnych już od pierwszych piłek. Mocne zagrywki  Enrico Cestery, z którymi nie mogli poradzić sobie rywale w szybkim tempie ustanowiły stan seta na 5:13. Gospodarze nie mogli odrobić strat. Przegrali po ataku Osmany Juantoreny (18:25).

W czwartej odsłonie zespół Sir Safety Conad Perugia wrócił do gry. Początkowo wyrównana gra, zmieniła się w prowadzenie gospodarzy po efektownych zagrywkach Wilfredo Leona (16:11).  W dalszej kolejności w polu zagrywki popisywał się też De Cecco (23:14), a as serwisowy Dore Della Lunga zakończył zmagania przy stanie 25:15.

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:1 (25:23, 26:24, 18:25, 25:15)

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: polsatsport.pl/opracowanie własne