Drużyna Wilfredo Leona z Superpucharem Włoch

Sir Safety Conad Perugia pokonała w walce o Superpuchar Włoch Leo Shoes Modena 3:2. Bardzo dobrze w spotkaniu wypadli polscy przyjmujący – Wilfredo Leon oraz Bartosz Bednorz.

Niemal cały pierwszy set na prowadzeniu była drużyna z Modeny. Pod koniec partii siatkarze Sir Safety zdołali zremisować i doprowadzić do walki na przewagi. Ostatecznie to Sir Safety Conad Perugia wygrała partię 27:25. W drugiej odsłonie spotkania na prowadzeniu również przez dłuższy czas pozostawała drużyna z Modeny, lecz tym razem do końca utrzymała dobry poziom gry, wygrywając 25:23. Trzeci set był bardzo wyrównany. Prowadzenie osiągały na zmianę obydwie drużyny. Pod koniec zawodnicy z Perugii wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które pozwoliło im na zwyciężyć w secie 25:23. W czwartej odsłonie spotkania zdecydowanie dominował zespół z Modeny, osiągając bardzo wysokie prowadzenie i spokojnie wygrywając 25:18. Grę w tie-breaku natomiast od początku kontrolowała Sir Safety Conad Perugia, nie pozwalając przeciwnikom na osiągniecie przewagi i ostatecznie wygrała 15:12.

Wilfredo Leon zaprezentował się świetnie w meczu, zdobywając najwięcej punktów w swojej drużynie. Skończył 13 ataków (skuteczność 43%), postawił dwa punktowe bloki, a także zdobył sześć punktów w polu zagrywki. Bartosz Bednorz natomiast zdobył w całym meczu 11 punktów, kończąc 7 ataków (skuteczność 37%), trzy razy skutecznie zablokował rywala i dołożył 1 punkt z zagrywki.

Sir Safety Conad Perugia – Leo Shoes Modena 3:2 (27:25, 23:25, 25:25, 18:25, 15:12)

Źródło: legavolley.it