Drużyna Michała zwyciężyła w pierwszym sparingu

Po tym jak siatkarze z Estonii zdecydowali się zrezygnować z przyjazdu do Polski zdecydowano się rozegrać  sparingi pomiędzy zawodnikami reprezentacji biało-czerwonych. Na czele drużyn stanęli Fabian Drzyzga i Michał Kubiak.

Mecz od punktowego ataku rozpoczął Bednorz. Po wystawie Kubiaka do remisu doprowadził Konarski przebijając się przez ręce przeciwników. Piąty punkt na konto Drużyny Michała po ataku z drugiej linii dopisał Fornal. Dobra zagrywka Hubera sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis 5:5. Fornal przebił się przez potrójny blok zdobywając dziewiąty punkt. Po ataku Szalpuka na prowadzenie wysunęła się Drużyna Fabiana (11:10). Remis 15:15 pojawił się po udanym bloku Kłosa. Po długiej akcji Drzyzga wybił piłkę w aut (19:19). Bednorz skończył trudną piłkę omijając blok przeciwników i dopisał kolejny punkt na konto Drużyny Fabiana. Atakiem w dziewiąty metr pierwszą odsłonę zakończył Bednorz, tym samym premierowa partia padła łupem Drużyny Fabiana. 

Druga partia rozpoczęła się udanym atakiem Konarskiego. Mocny atak P. Nowakowskiego sprawił, że na punkcie Drużyny Michała pojawił się drugi punkt. As serwisowy Fornala pozwolił wyjść Drużynie Michała na pięciopunktowe prowadzenie (8:3). Siódmy punkt na konto swojego zespołu dopisał Szalpuk. Przy stanie 15:8  poproszono o czas dla Drużyny Fabiana. Dobrą zagrywką Bednorz zdobył dla swojej drużyny dwunasty punkt. Kwolek nabił się na blok przeciwników co dało szesnasty punkt Drużynie Fabiana. Wysokie prowadzenie Drużyna Michała doprowadziła do końca zwyciężając 25:20 po ataku Kwolka.

Finałową partię obie drużyny rozpoczęły od równej gry (2:2, 4:4). Dobrym atakiem Szalpuk dopisał piąty punkt na konto swojej drużyny. Po ataku Kurka na prowadzenie wyszła Drużyna Fabiana (8:7). Remis 10:10 pojawił się po ataku P. Nowakowskiego. W kolejnych akcjach drużyny grały punkt za punkt (12:12, 14:14). Po zagrywce Kubiaka jego drużyna wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Kłos skończył przesuniętą krótką zdobywając osiemnasty punkt dla swojej drużyny (18:15). Dobry atak J. Nowakowskiego doprowadził do remisu 21:21. W końcówce na prowadzenie wyszła Drużyna Michała, która po autowym ataku Kurka zwyciężyła 25:22.

Drużyna Michała – Drużyna Fabiana 2:1 (22:25, 25:20, 25:22) 

Drużyna Michała: P. Nowakowski, Muzaj, Konarski, Komenda, Łomacz, Kubiak, Zatorski, Kwolek, Fornal, Kłos

Drużyna Fabiana: Kurek, Szalpuk, Leon, Wojtaszek, Drzyzga, Śliwka, Bednorz, J. Nowakowski, Huber

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*