Dramatyczna sytuacja Stoczni Szczecin

Kwestia przyszłości klubu ze Szczecina w związku z ogromnymi kłopotami finansowymi to jeden z głównych tematów siatkarskiego środowiska. W obliczu dochodzących doniesień o kolejnych siatkarzach, którzy rozwiązują swoje kontrakty losy Stoczni wydają się niestety przesądzone.

Pierwszym siatkarzem, który po doniesieniach o problemach finansowych klubu rozwiązał swój kontrakt był Bartosz Kurek. W ślad za nim poszli Aleksander Maziarz, Nicholas Hoag oraz Lukas Tichacek. Jeszcze pod koniec listopada swoje kontrakty rozwiązali także Matej Kazijski oraz Asparuh Asparuhov.

W związku z zaistniałą sytuacją w środę odbyło się czterogodzinne spotkanie prezesa Stoczni, Jakuba Markiewicza oraz Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki. Dziś o 12:00 przewidziany był oficjalny komunikat w sprawie przyszłości klubu.  Zamiast tego po godzinie 13 Jerzy Mielewski napisał na twitterze wiadomość o tym, że ze Stoczni odchodzą również Łukasz Żygadło, Nikołaj Penczew oraz Nicolas Rossard. Oznacza to, że w drużynie ze Szczecina zostało pięciu zawodników.

8 grudnia szczecinianie mają rozegrać mecz wyjazdowy z Chemikiem Bydgoszcz ale w zaistniałej sytuacji nie jest pewne czy klub nie zostanie wycofany z rozgrywek.

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: polsatsport.pl

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*