Dobra gra Fijałka i Bryla doprowadziła ich do 1/8 finału

Polski duet Fijałek i Bryl zameldował się w 1/8 finału turnieju World Tour, który odbywa się w Moskwie. Niestety inne polskie pary nie miały już tyle szczęścia.

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali 2:1 (21:9, 17:21, 8:15) Austriaków Tobiasa Wintera i Juliana Horla w pierwszym meczu turnieju głównego WT Moskwa. Austriacki duet wyeliminował wcześniej z gry inną polską parę Kacpra Kujawiaka i Macieja Rudola.

Fijałek i Bryl bardzo szybko wypracowali spore prowadzenie. Swoją grą pokazywali, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że to spotkanie skończy się na ich korzyść. Niestety chwila nieuwagi i chwilowy przestój kosztowało zawodników stratę paru cennych punktów, a w konsekwencji utratę prowadzenia. Taki stan rzeczy bardzo zmotywował rywali polskiej pary, którzy poprawili się w wielu elementach gry i doprowadzili do tie-breaka. Na szczęście ten padł łupem Polaków, którzy nie dali się pokonać austriackiej parze.

Tego samego dnia rozegrali kolejne spotkanie. Tym razem z rosyjską parą:  Ilią Leszukowem i Konstantinem Semenowem. Pierwszy set był pokazem umiejętności Polaków, niestety w drugiej odsłonie sił zabrakło i swoje „pięć minut” uzyskali Rosjanie. Na szczęście w porę Polacy zorientowali się w sytuacji i wygrali w tie-breaku.

Autor: Julia Białasik
Źródło: pzps.pl