Dawid Woch w GKS-ie Katowice

Dawid Woch w sezonie 2018/2019 będzie występował w barwach GKS-u Katowice. 21-letni środkowy zamyka skład katowickiej drużyny. Wcześniej kontrakt z klubem podpisali przyjmujący Tomas Rousseaux i Dominik Depowski, środkowy Wojciech Sobala, atakujący Bartosz Krzysiek oraz libero Dawid Ogórek.

Dawid Woch ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale i wielokrotnie reprezentował barwy naszego kraju w kategoriach młodzieżowych. Jest mistrzem świata oraz mistrzem Europy kadetów oraz mistrzem Europy juniorów. Jego pierwszym plusligowym klubem został MKS Będzin, gdzie nie miał zbyt wielu okazji do pokazywania swoich umiejętności na boisku i w trakcie sezonu 2017/2018 przeniósł się do ligi francuskiej i występował w barwach Nice VB.

Dawid to młody i ambitny zawodnik, który bardzo dobrze wpisuje się w naszą drużynę. Jestem przekonany, że wzmocni rywalizację na środku siatki i będzie chciał się rozwijać w naszym klubie pod okiem Piotra Gruszki – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Skład GKS-u Katowice na sezon 2018/2019:
Rozgrywający: 
Marcin Komenda, Maciej Fijałek
Środkowi: Emanuel Kohut, Wojciech Sobala, Bartłomiej Krulicki, Dawid Woch
Atakujący: Karol Butryn, Bartosz Krzysiek
Przyjmujący: Gonzalo Quiroga, Tomas Rousseaux, Rafał Sobański, Dominik Depowski
Libero: Bartosz Mariański, Dawid Ogórek

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*