Dawid Murek żegna się ze Stocznią Szczecin

Dawid Murek po dwóch latach spędzonych w Stoczni Szczecin zdecydował się pożegnać z klubem. Nadchodzący sezon spędzi w I-ligowej AZS Częstochowie.

Dawid Murek to jeden z najbardziej doświadczonych polskich siatkarzy, który nadal trenuje i nie zamierza tego zmieniać. Sukcesy zaczął odnosić w barwach Częstochowy. Wspólnie z ekipą AZS-u zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski (1997, 1999) oraz Puchar Polski (1998).

Murek w 2001 roku przeszedł do Panathinaikosu Ateny, w którym spędził 4 lata. Zapisał na swoim koncie złoty (2004) oraz brązowe (2002, 2003, 2005) medale Mistrzostw Grecji.

W 2006 roku wrócił na polskie parkiety i zasilił szeregi Jastrzębskiego Węgla, następnie PGE Skry Bełchatów, AZS-u Częstochowa, Transferu Bydgoszcz oraz Stoczni Szczecin. Teraz zawodnik postanowił przenieść się do południowej Polski. – Trochę żałuję, że tak się to skończyło i odchodzę ze Szczecina. Jednak stwierdziłem, że trzeba wreszcie gdzieś osiąść, czyli w Częstochowie, gdzie mamy dom. I starczy już może tych przeprowadzek, tego jeżdżenia po świecie – powiedział Murek.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: kpsstocznia.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*