Dawid Konarski i inne znane nazwiska w koreańskim drafcie

Koreańska Federacja Siatkówki opublikowała listę 47 zawodników, którzy powalczą o kontrakty z zespołami tamtejszej ligi. Wśród nazwisk znalazło się trzech Polaków, w tym atakujący reprezentacji Polski – Dawid Konarski.

Korea Południowa jako jedyna w siatkarskim świecie używa metody draftu. Polega ona na tym, iż zgłoszeni zawodnicy trenują wspólnie, a najlepsi z nich dostają możliwość podpisania kontraktu z którąś z drużyn. Dokładniej w lidze koreańskiej szczęśliwcami będzie siedmiu graczy. Do każdej drużyny trafi jeden siatkarz, ten otrzyma kontrakt opiewający na trzysta tysięcy dolarów, więc jest o co walczyć. Co ciekawe, ci co przejdą pomyślnie ten swoisty casting, zostaną losowo przydzieleni do klubów. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczny draft odbędzie się online.

Na opublikowanej liście jest trzech polskich siatkarzy: Dawid Konarski, Bartosz Krzysiek oraz Michał Filip. Konarski opuścił Jastrzębskiego Węgla ze względów finansowych, Krzysiek w zeszłym sezonie reprezentował drugoligową Stal Nysę, a Filip grał w BKS-ie Viśle Bydgoszcz. Kolega z byłego zespołu Dawida Konarskiego – Christian Fromm również chce spróbować swoich sił w azjatyckiej lidze.

Wśród chętnych na grę w Korei jest wielu znanych z polskich parkietów siatkarzy. Oprócz Fromma można tutaj wymienić Arpada Barotiego, który reprezentował w sezonie 2019/2020 Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Toncka Sterna (w środku sezonu opuścił BKS Visłę Bydgoszcz), grającego w sezonie 2018/2019 w Cuprumie Lubin Luke’a Smitha, oraz Alexandre’a Perreirę. Portugalczyk miał już przyjemność zagrania w KB Insurance Stars (2017/2018), po czym trafił do Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

Czy Polacy mają szanse na kontrakty? Trudno powiedzieć. Nie są podane konkretne kryteria, którymi kierują się koreańskie kluby. Draft ma odbyć się 15 maja w hotelu Cheongdam Rivera.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: kovo.co.kr

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*