Damian Wojtaszek: Jesteśmy młodym zespołem, w pewnych momentach brakuje nam doświadczenia

Wczoraj w Gdańsku zespół ONICO Warszawa przegrał z Treflem Gdańsk. Drużyny zagrały bardzo wyrównane pięciosetowe spotkanie, lecz goście musieli uznać wyższość gospodarzy. 

Po meczu spotkanie podsumował Damian Wojtaszek – Jesteśmy młodym zespołem, w pewnych momentach brakuje nam doświadczenia. Trefl zagrał bardzo dobre spotkanie, wiadomo gramy o troszeczkę inne cele. My chcemy być w szóstce, a Gdańszczanie walczą o pierwszą czwórkę. Fajnie, że potrafiliśmy się podnieść po tym trzecim secie, gdzie przegrywaliśmy już 2:1 i doprowadziliśmy do tie-breaka. Tie-break to jest loteria, nie spuszczamy głów, walczymy dalej, bo to dopiero początek ligi – stwierdził libero drużyny z Warszawy. Powiedział też o ogromnej roli Wojciecha Grzyba w drużynie Trefla Gdańsk – Wojtek Grzyb od kilku sezonów gra bardzo dobrze. Trzeba się do tego przyzwyczaić, że to jest naprawdę doświadczony zawodnik. Brawo dla niego za to, że cały czas prezentuje tak wysoki poziom. My musimy po prostu wyciągnąć wnioski, to co było złe trenować jak najwięcej i zobaczymy na koniec sezonu jak to będzie wszystko wyglądało – mówił. Drużyna ONICO Warszawa w niedzielę zagrała spotkanie w Bydgoszczy, a już w środę grała w Gdańsku – Żadnych wymówek nie ma, po prostu Trefl na dzień dzisiejszy wygrał to spotkanie i tyle. Byli w pewnym momencie lepsi. Wydaje mi się, że w głównej mierze zadecydowało o tym przyjęcie. Wyciągamy wnioski, trenujemy ciężej i walczymy dalej – powiedział.

Damian Wojtaszek podkreślił, że ważną rolę w jego zespole odgrywa charakter – Przede wszystkim w każdym meczu chcemy zawsze pokazywać, nawet gdy nie idzie po naszej myśli, że nasz charakter przekładamy na boisko. Tym charakterem będziemy się starali zawsze wygrywać – powiedział. Kolejne spotkanie ONICO Warszawa zagra z GKS-em Katowice – Po raz kolejny spodziewamy się ciężkiego meczu. Katowice prezentują bardzo wysoki poziom. Graliśmy przeciwko nim na Memoriale Arkadiusza Gołasia i zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie. Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku. Musimy wyciągnąć wnioski, zagrać dobre spotkanie, pokazać się przed własną publicznością. Mam nadzieję, że kibice dopiszą w poniedziałek, 9 października na Torwarze i poniesie nas to wszystko do zwycięstwa – stwierdził. Trener Stephane Antiga nie uczestniczył w okresie przygotowawczym zespołu ze stolicy Polski – Wiadomo, jakby trener był to by było troszeczkę łatwiej, ale wydaje mi się, że to nie miało jakiegoś większego wpływu na przygotowania. Na dzień dzisiejszy mamy Skype’a i inne aplikacje umożliwiające połączenia, więc takie rzeczy można załatwiać – stwierdził Damian Wojtaszek, libero ONICO Warszawa.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*