Czwarta edycja programu „Siatkarz z klasą”

Ruszyła kolejna siatkarsko-edukacyjna przygoda! Trefl Gdańsk rozpoczął czwartą już edycję programu ,,Siatkarz z klasą”, w ramach którego zawodnicy biorą pod swoje skrzydła uczniów gdańskich szkół podstawowych. Siatkarskie emocje i miliony uśmiechów są tutaj zestawem gwarantowanym!

Projekt został zainaugurowany cztery lata temu i okazał się dużym sukcesem! Dlatego też z początkiem października wystartowała jego kolejna odsłona. Tym razem swoich siatkarskich opiekunów będzie mieć pięć kreatywnych i pełnych energii klas z gdańskich szkół.
Damian Schulz zaopiekuje się dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 89, Wojciech Ferens – ze Szkoły Podstawowej nr 8, Daniel McDonnell – ze Szkoły Podstawowej nr 81, Patryk Niemiec – ze Szkoły Podstawowej nr 16, Michał Kozłowski – ze Szkoły Podstawowej nr 58.

Swoją sportową przygodę klasy rozpoczęły od podchodów zorganizowanych w ERGO ARENIE, gdzie rozwikłały zagadkę, który siatkarz będzie stać na czele ich klasowej drużyny przez najbliższy sezon. To tylko początek atrakcji, bowiem przez cały rok szkolny na uczniów będzie czekać wiele zadań i wyzwań! Pierwszym z nich jest zaprojektowanie koszulki, w której będą kibicować ,,gdańskim lwom’’ na meczach.

Nadrzędnym celem projektu jest przekazanie dzieciom pozytywnych wartości, którymi według żółto-czarnych należy kierować się w życiu. Są to m.in. rozwój, ambicja, ciężka praca, uczciwość, działanie zgodnie z zasadami fair-play, pomoc innym, a także pozytywna rywalizacja. Program ma również aktywizować dzieci oraz ich najbliższe otoczenie, zarażać pasją nie tylko uczniów, ale również ich rodziny i znajomych. Co więcej, powierzone dzieciom zadania mają pobudzić u nich twórcze i kreatywne myślenie.

Pierwszy raz biorę udział w tym projekcie i podoba mi się on od samego początku. Cel jest taki, aby zarażać dzieci siatkówką, propagować zdrowy styl życia, a przy okazji uczyć ich zdrowego kibicowania. W projekcie dzieje się tyle fajnych i ciekawych dla uczniów rzeczy, że nudzić na pewno się nie będą – mówi Bożena Gilla, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku.

Źródło: sport.trefl.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*