Cerrad Enea Czarni Radom zamknęli skład na sezon 2020/2021

Zespół z Radomia, podpisując kontrakt z bułgarskim środkowym, zamknął skład na sezon 2020/2021. Siatkarz do polskiego zespołu przyszedł z włoskiego Vero Volley Monza.

Środkowy – Wiktor Josifow to bardzo uniwersalny zawodnik, a na takim właśnie najbardziej zależało ekipie z Radomia. Oprócz świetnej gry w ataku, siatkarz doskonale radzi sobie w bloku oraz na zagrywce. Nowy klubowy nabytek jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się w klubie. 

Wiktor Josifow to czternasty zawodnik, którego zakontraktował klub z Radomia. Tym samym zamknął on skład na najbliższy sezon. Kariera atakującego rozpoczęła się w Bułgarii. Swoje pierwsze kroki stawiał w barwach drużyny VC Cherno More Baske. Następnie został zauważony przez włodarzy klubu z Włoch – Roma Volley – i to tam spędził dwa lata swojej kariery. Włochy pokochał na tyle, że został w nich na dłużej. Kontrakt z siatkarzem podpisał bowiem klub Leo Shoes Modena (2011-2012), a następnie BCC Castellana Grotte (2012–2013). Po trzech latach zdecydował, że pora zmienić kraj i wyjechał do Niemiec, gdzie związał się dwuletnim kontraktem z VFB Friedrichshafen. Następny etat swojej siatkarskiej kariery Josifow spędził w Rosji, reprezentując barwy ASK Nizhny Novgorod. W 2015 roku powrócił do Włoch, gdzie grał dla takich klubów jak: Top Volley Cisterna (2015-2016), Volley Piacenza (2016–2018) oraz Vero Volley Monza (2018–2020).

Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/2021:

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Bartosz Zrajkowski 
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja, Viktor Yosifov 
Przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Lóh, Artur Pasiński
Atakujący: Daniel Gąsior, Dawid Konarski
Libero: Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak

Sztab trenerski:
I trener: Robert Prygiel
II trener: Dima Skoryy
Statystyk: Krzysztof Michalski
Trener przygotowania motorycznego: Kuba Szyszka
Fizjoterapeuta: Aleksandra Skalska

Autor: Julia Białasik
Źródło: wksczarni.pl
Foto: fivb.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*