Brak zgody na odejście Olivy z Jastrzębia

Informacja o chęci odejścia kubańskiego zawodnika z Jastrzębskiego Węgla pojawiła się już w grudniu, jednak prezes klubu stanowczo ocenił sytuację.Salvador Hidalgo Oliva ma ważny kontrakt i z naszej strony nie ma zgody na jego przedwczesne rozwiązanie” – mówi Adam Gorol

Od obecnego sezonu przyjmujący większość czasu spędził w kwadracie dla rezerwowych. Jego pozycję w wyjściowej szóstce uzupełnia natomiast Christian Fromm i Julien Lyneel. Według informacji ze strony zawodnika, to klub zaproponował rozstanie: „To klub jako pierwszy poprosił, żebym odszedł. Jeśli ktoś nie chce mnie w swoim zespole, to ciężko się z tym pogodzić.”.

Sytuacja siatkarza może się jednak zmienić z powodu zmiany trenera w zespole. W grudniu ubiegłego roku odszedł Ferdinando de Giorgi, a jego miejsce zastępuje Roberto Santilli. Prezes Jastrzębskiego Węgla wyraził jasno swoje stanowisko w tej sprawie: „W ogóle nie zakładam możliwości odejścia zawodnika w tym momencie. Klub nie jest do rozbiórki, zajmujemy wysoką pozycję w tabeli, zagramy o Puchar Polski i drugie miejsce w lidze na koniec sezonu zasadniczego i nie możemy sobie pozwolić na stratę podstawowego siatkarza”.

Jedynie pozyskanie równorzędnego sportowo zawodnika pozwoliłoby na zgodę odejścia Kubańczyka ze strony klubu.

Autor: Katarzyna Dybińska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*