Bez reprezentacji Włoch w Siatkarskiej Lidze Narodów

Nie milkną echa przeniesienia Igrzysk Olimpijskich oraz Siatkarskiej Ligi Narodów. Kolejną trudną decyzję w tej sprawie podjęły władze Włoskiej Federacji Siatkarskiej FIPAV. Ze względu na szerzącą się epidemię koronawirusa włoskie reprezentacje kobiet i mężczyzn nie wystąpią podczas tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów.

Decyzję tę ogłosił prezydent federacji Bruno Cattaneo w rozmowie dla Rai Radio 1. Szef FIPAV uważa, że w obecnych warunkach nie ma możliwości, by myśleć o udziale w takim wydarzeniu. Aktualnie nie jest jeszcze znany termin Siatkarskiej Ligi Narodów. Miała ona odbyć się po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jednak te zostały przeniesione na 2021 rok. Nadal nie wiadomo czy impreza dojdzie do skutku przez wirusa COVID-19.

W rozmowie dowiedzieliśmy się o kolejnych decyzjach w sprawie rozegrania włoskich lig siatkarskich. Rozgrywki są zawieszone do 18 kwietnia, w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinien zapaść ostateczny werdykt. Władze federacji są w stałym kontakcie z zespołami.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: Rai Radio 1, volleynews.it

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*