Benjamin Toniutti: Myślę, że osiem drużyn powalczy o Mistrzostwo Polski

Meczem z MKS-em Będzin ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otworzy sezon. Benjamin Toniutti tuż przed startem rozgrywek powiedział co nieco o nieudanym dla Francuzów światowym czempionacie, o przygotowaniach do plusligowego grania oraz o tym, czy zaskoczyło go zdobycie złotego medalu MŚ przez reprezentację Polski.

Dla Francuzów minione Mistrzostwa Świata skończyły się bolesną porażką, co przyznał Toniutti. – Byliśmy rozczarowani, graliśmy bardzo dobrze – już w Lidze Narodów. Oczekiwaliśmy równie dobrej gry podczas mistrzostw świata. Turniej rozpoczęliśmy nieźle, ale w tym systemie rozgrywek nie gra się łatwo, trudno wrócić. Awansowaliśmy do drugiej rundy z dwiema porażkami i to wszystko.

Cieszę się z sukcesu reprezentacji Polski, ponieważ mam w tym zespole wielu przyjaciół, ale również cieszy mnie to, że udało nam się z nią wygrać – powiedział Francuz. – Byliśmy potem rozczarowani tym, że nie udało się nam awansować do półfinałów i sięgnąć po medal. Myślę jednak, że było osiem, dziewięć drużyn, które było w stanie go zdobyć. Polacy byli wśród nich, ale nie spodziewałem się, że zdobędą złoto. Zasłużyli na to, bo grali naprawdę dobrze.

Jakie nastawienie ma rozgrywający Trójkolorowych przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi? – Po Mistrzostwach Świata dostaliśmy tydzień wolnego. Dobrze było więc wrócić do Francji i nieco odpocząć. Do Kędzierzyna wróciłem w poniedziałek. Jestem zadowolony, że mogę wrócić do treningów z drużyną. Jest wiele rzeczy, nad którymi musimy popracować. Musimy wiele ze sobą rozmawiać, aby zrozumieć, jak musimy grać. Musimy być gotowi na pierwszy mecz z Będzinem.

Problemy na starcie sezonu są rzeczą normalną. Trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość i pracować. Wtedy wszystko będzie OK. Utrzymaliśmy pion drużyny, powinniśmy sobie pomagać, aby robić postępy. Sezon będzie naprawdę ciężki – podkreślił zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Jest sporo drużyn, które mają dobrych graczy, tak jak Szczecin czy Jastrzębie. Skra będzie silniejsza, Resovia także. Myślę, że osiem drużyn powalczy o mistrzostwo Polski. Wiemy, że w play-offach zagra tylko sześć klubów, więc będą rozczarowania. Musimy tylko pracować i być gotowi na duże granie.

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: opracowanie własne na podstawie ZAKSA TV

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*