Bartosz Kurek na pokładzie ONICO Warszawy

Bartosz Kurek, najlepszy zawodnik tegorocznych Mistrzostw Świata i najlepszy siatkarz Europy postanowił dołączyć do ekipy ONICO Warszawy. Kontrakt ważny jest do końca sezonu 2018/2019.

Zawodnik ma za sobą bardzo udany sezon reprezentacyjny. Na Mistrzostwach Świata rozgrywanych we Włoszech i w Bułgarii był nie do zatrzymania, co zaowocowało statuetką MVP dla najlepszego zawodnika turnieju.

Bartosz Kurek ostatni sezon klubowy spędził w tureckim Ziraat Bankası, jednak po zakończeniu tamtejszych rozgrywek postanowił wrócić do kraju. Związał się ze Stocznią Szczecin, na czym nie wyszedł najlepiej. Teraz zasili szeregi ONICO Warszawy. Cieszymy się, że siatkarz tej klasy dołącza do naszego zespołu. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby zawodnik pokroju Bartosza Kurka wyjeżdżał z Polski i decyzją zarządu to się udało. O jego wartości sportowej nie muszę się nawet wypowiadać, najlepiej świadczą o niej ostatnie występy Bartka na Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii, a później także w Stoczni Szczecin. Ten transfer jest też potwierdzeniem tego, że ONICO Warszawa ma duże aspiracje i zamierza walczyć o najwyższe cele”– powiedział prezes stołecznego klubu, Piotr Gacek.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: onicowarszawa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*