Bartosz Kurek nowym zawodnikiem Vero Volley Monza

Mistrz świata, MVP tej imprezy, atakujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek od nowego sezonu będzie występował we włoskim Vero Volley Monza. Już wcześniej ogłoszono, że Polak nie pozostanie w klubie z Warszawy.

Bartosz Kurek był bliski przedłużenia kontraktu z aktualnym wicemistrzem kraju ONICO Warszawą, jednak szybko okazało się, że obie strony nie doszły do porozumienia. Zawodnik był także łączony z innym włoskim gigantem. Był bowiem w kręgu zainteresowań Cucine Lube Civitanovy. Jednak, gdy zespół zaprezentował dwójkę atakujących stało się jasne, że nie ten włoski zespół podpisał bardzo korzystny kontrakt. Ostatecznie Kurek porozumiał się z ósmym zespołem Serie A, który także dobrze zaprezentował się w Pucharze CEV (zajął drugie miejsce).

Kurek sezon rozpoczął w barwach Stoczni Szczecin, która wobec ogromnych problemów finansowych musiała wycofać się z rozgrywek. Pomocną dłoń do Kurka wyciągnęli włodarze klubu ze stolicy. Razem z ONICO Warszawą Kurek zdobył wicemistrzostwo Polski. Siatkarz ma nas swoim koncie złoto mistrzostw świata z 2018 roku, srebro oraz brąz Pucharu Świata z 2011 i 2015 roku, złoto i brąz mistrzostw Europy z 2009 i 2011 roku oraz złoto i brąz Ligi Światowej z 2012 oraz 2011 roku. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: verovolley.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*