Bartosz Kurek najlepszym siatkarzem Europy! Trenerem roku Vital Heynen

W Budapeszcie odbyła się Europejska Gala Siatkówki, którą poprzedziło losowanie grup siatkarskiej Ligi Mistrzów i Mistrzyń. Na najlepszego siatkarza Europy został wybrany Bartosz Kurek, zaś najlepszą siatkarką została Serbka Tijana Boskovic. Trenerem roku uznano Vitala Heynena.

 

Polski atakujący był najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Świata 2018. Na imprezie rozgrywanej we Włoszech i w Bułgarii zawodnik Stoczni Szczecin zdobył najwięcej punktów – 171. To trzecie w historii takie wyróżnienie dla Polski. Wcześniej nagrody Europejskiej Konfederacji otrzymały Małgorzata GlinkaMogentale w 2003 r. oraz Dorota Świeniewicz w 2005 r.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej uhonorowała także Vitala Heynena. Odebrał on nagrodę dla najlepszego trenera męskiej reprezentacji 2018 r. za zdobycie tegorocznego mistrzostwa świata z polską reprezentacją.

Najlepszym trenerem żeńskiej reprezentacji został Zoran Terzic. Szkoleniowiec serbskiej drużyny zdobył z nią mistrzostwo świata 2018.

Nagrodą CEV za całokształt działań został uhonorowany Carlo Salvatori, który był przewodniczącym komitetów organizacyjnych Mistrzostw Świata w 2010, 2014 oraz 2018 r.

Nagrodę specjalną za osiągnięcia w innych kategoriach wiekowych zdobyli 17-letni i 16-letni rosyjscy siatkarze plażowi Denis Shekunov i Dimitrii Veretriuk, którzy wygrali Mistrzostwa Europy do lat 20 oraz Mistrzostwa Świata do lat 19.

Królowymi plaży zostały Czeszki Barbora Hermannova oraz Marketa Slukova, które zakończyły sezon w czołówce światowego rankingu. Był to najlepszy sezon w historii czeskiej siatkówki plażowej.

Królami plaży zostali 21-letni oraz 22-letni Norwegowie Anders Berntsen Mol oraz Christian Sandlie Sorum, którzy utrzymują się w czołówce rankingu.

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*