Bartosz Cedzyński wrócił do BBTS-u Bielsko-Biała

Bartosz Cedzyński występował w barwach BBTS-u Bielsko-Białej w ubiegłorocznych rozgrywkach. Po kilkumiesięcznym pobycie w Czechach zawodnik postanowił wrócić na polskie parkiety i do byłego klubu.

We wtorek klub BBTS Bielsko-Biała poinformował, że do ich ekipy dołączył Bartosz Cedzyński. 28 – letni środkowy znany jest z występów w PGE Skrze Bełchatów, a także w Espadonie Szczecin. W ubiegłorocznych rozgrywkach Bartosz Cedzyński reprezentował barwy BBTS-u Bielsko-Białej, jednak po zakończeniu sezonu związał się umową z wicemistrzem Czech, Kladno Volleyball.cz.

Pobyt środkowego u południowych sąsiadów Polski trwał zaledwie kilka miesięcy. Po tym okresie siatkarz rozważał powrót do kraju, a propozycja dołączenia do poprzedniej drużyny ułatwiła mu podjęcie decyzji. „Cieszę się, że tu wracam. Wiem, czego się spodziewać po tym klubie, zespole i zawodnikach. Miałem jeszcze propozycję z jednego klubu z PlusLigi, ale wybrałem opcję powrotu do Bielska-Białej – mówił Bartosz Cedzyński.

Środkowy zastąpi Macieja Skowrońskiego, który zawiesił karierę. Prezes BBTS-u, Mirosław Krysta przyznał, że decyzja o ponownym zatrudnieniu Cedzyńskiego nie była trudna.  „Musieliśmy rozwiązać kontrakt z Maciejem Skowrońskim, który z powodów osobistych postanowił zawiesić karierę. Rozpoczęliśmy sondowanie rynku i dotarliśmy do informacji, że Bartek Cedzyński rozważa zmianę otoczenia. Znamy tego zawodnika, w poprzednim sezonie pod względem liczby bloków w rundzie zasadniczej był piąty w klasyfikacji wszystkich środkowych PlusLigi. Bardzo liczymy, że jego pojawienie się w drużynie da pozytywny impuls zespołowi”.

Nowy zawodnik pierwszoligowej drużyny trenuje z nią od poniedziałku.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: bbtsbielsko.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*