Bartosz Bednorz w Modenie. To już oficjalne

Już od pewnego czasu krążyły plotki o tym, że Bartosz Bednorz przyszły sezon klubowy spędzi we Włoszech. W dniu dzisiejszym klub Modena Volley potwierdził transfer Polaka.

Bartosz Bednorz swoją siatkarską karierkę rozpoczynał w 2010 roku w SMS PZPS Spała. Po trzech latach spędzonych w tej drużynie przeniósł się do AZS Częstochowy, a następnie do AZSu Olsztyn. Ostatnie dwa sezony przyjmujący spędził w Bełchatowie, z którym wypracował mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski.

Tym razem Bednorz postawił na włoską Serie A. Wcześniej w klubie z Modeny występowali inni reprezentanci Polski, m.in. Dawid Murek, Łukasz Kadziewicz i Zbigniew Bartman. To było moje marzenie zagrać we włoskiej lidze. Jestem dumny i jednocześnie zaszczycony, że dołączam do tak wspaniałego klubu. Jestem przekonany, że pod wodzą trenera Julio Velasco będę podnosił swoje umiejętności. W zespole będę miał wspaniałych zawodników, ale to będzie tylko dodatkowy bodziec do jeszcze cięższej pracy. Nie mogę się doczekać, kiedy rozpocznę tę wielką przygodępowiedział Bednorz.

Modena Volley jest jednym z najbardziej utytułowanych włoskich klubów. Drużyna zapisała w swojej historii aż czterokrotne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dwunastokrotnie triumfowała też w mistrzostwach i krajowym pucharze. Miniony sezon Modena zakończyła na trzecim miejscu w ligowych rozgrywkach.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: plusliga.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*