Bartłomiej Lemański: Będziemy analizować swoje błędy

Barłomiej Lemański w meczu z reprezentacją Francji pełnił rolę zmiennika. Po meczu porozmawialiśmy z środkowym reprezentacji Polski.

VF: Dałeś dobrą zmianę, momentami gra wyglądała świetnie, jednak mimo to nie udało się wygrać. Co według ciebie, ostatecznie zadecydowało o tym, że to jednak Francja triumfowała w tym spotkaniu?

Bartłomiej Lemański: Na pewno popełniliśmy dużo błędów, nie wystrzegli się ich także Francuzi. Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku i mimo że udało nam się odrobić parę punktów i wyrównać wynik, potem graliśmy punkt za punkt to Francja okazała się tym razem lepsza.

VF: Graliście praktycznie pierwszym składem. Wynika to z chęci wygrania całego turnieju, czy jednak jak największego ogrania podstawowych zawodników?

Bratłomiej Lemański: Myślę, że jedno i drugie. Na każdy mecz nastawiamy się tak samo i trener może też po części chce sprawdzić wszystkich zawodników ale nie zawsze ma możliwość stawiać na pierwszą szóstkę, sprawdzać jak wypadniemy, jak wyglądamy i jak to wyjdzie w praniu.

VF: Czy twoim zdaniem drużyna jest w optymalnej formie przed Mistrzostwami Europy, czy jednak jakieś elementy należy poprawić?

Bartłomiej Lemański: Zawsze znajdzie się coś do poprawy. Mamy jeszcze dwa mecze do rozegrania, czas żeby zobaczyć co to będzie. Na pewno będziemy analizować swoje błędy, mimo że nie będzie na to zbyt wiele czasu między Memoriałem a Mistrzostwami, będziemy sprawdzać nasze słabe i mocne strony, to co zrobiliśmy źle i na tym się będziemy skupiać.

VF: Jesteś młodym zawodnikiem, dopiero niedawno debiutowałeś w kadrze. Czy czujesz w związku z tym jakąś presję, czy jednak umiesz sobie poradzić z emocjami i podchodzisz do tego z chłodną głową?

Bartłomiej Lemański: Zawodnik zawsze czuje presję, czy to w klubie, czy w reprezentacji. Na pewno czuję stres, ale myślę że każdy to czuje. Nie jest też tak, że to nas w jakiś sposób paraliżuje, każdy wie co ma robić, ale też jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy. Mam na uwadze to, że inni siatkarze mają za sobą lata doświadczenia, ale wiem że jestem młody, zdaję sobie sprawę że to moje pierwsze kroki w reprezentacji kraju, ale nie czuję pod tym względem jakiegoś zbyt dużego nacisku.

VF: Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Aleksandra Mrozicka, volleyflash.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*