Awans polskich siatkarek w rankingu FIVB U-20

Polskie siatkarki do lat 20 mają powody do radości. Podczas ostatnich mistrzostw świata i Europy zawodniczki zapisały na swoim koncie znakomite wyniki i dzięki temu znacznie awansowały w generalnej klasyfikacji FIVB.

Szóste miejsce, które polskie juniorki zdobyły podczas mistrzostw świata w 2017 roku w Meksyku spowodowało, że w ogólnej klasyfikacji zawodniczkom przypisano aż 50 dodatkowych punktów.

We wrześniu 2018 roku biało-czerwone siatkarki brały udział w mistrzostwach Europy w Albanii. Tam udało się wywalczyć brązowy medal, a to dało kolejne 22 punkty do ogólnej klasyfikacji FIVB. Polskie zawodniczki awansowały o 35 miejsc i aktualnie znajdują się na pozycji nr 6. To daje bardzo korzystny wynik w kontekście tegorocznych mistrzostw świata. Te po raz kolejny odbędą się w Meksyku, a możliwe, że biało-czerwone dostaną się do czempionatu bez konieczności przechodzenia przez europejskie eliminacje. „Dla dziewczyn ważne jest to, że regularnie mają okazję do gry, czy to w szkolnej drużynie I-ligowej, czy też w swoich klubach na szczeblu najwyższej ligi. Efekty tego w połączeniu z pracą na treningach są widoczne. Dla rozwoju żeńskiej siatkówki ważne jest, aby juniorki systematycznie uczestniczyły w najważniejszych turniejach – zauważył trener kadry Waldemar Kawka.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: sms.pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*