Artur Szalpuk w przyszłym sezonie nie zagra w Bełchatowie

Artur Szalpuk, który w 2018 roku został mistrzem świata, zdecydował się na odejście z Bełchatowa. Polski przyjmujący rozważa nawet opuszczenie kraju i grę poza PlusLigą.

Siatkarz z Olsztyna dwukrotnie występował w barwach PGE Skry Bełchatów. Najpierw w sezonie 2016/2017, potem w sezonach 2018/2020. Łącznie w Bełchatowie spędził trzy sezony. Na rok przeniósł się do Trefla Gdańsk. Szalpuk, to drugi po Wlazłym siatkarz, który poinformował o opuszczeniu Bełchatowa.

PGE Skra Bełchatów pechowa dla Szalpuka

Artur Szalpuk to zawodnik, który wraz z reprezentacją Polski w 2018 roku wywalczył złoty medal mistrzostw świata. Świetnie spisywał się na boisku i stanowił o sile lewego skrzydła. W PGE Skrze Bełchatów nie prezentował się jednak już tak dobrze. Siatkarz łapał kontuzje, które uniemożliwiały mu regularne granie. Ma jednak na swoim koncie brąz mistrzostw Polski, Superpuchar oraz Puchar Polski. Wszystko zdobyte w 2018 roku. W poprzednim sezonie zespół z Bełchatowa prezentował się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zajęcie przez bełchatowian szóstego miejsca było zdecydowanie zaskoczeniem. W tym sezonie siatkarze radzili sobie już znacznie lepiej. Zajęli trzecie miejsce w tabeli, ale w tym roku z powodu koronawirusa, nie były przyznawane medale. PGE Skra Bełchatów uzyskała jedynie przepustkę do gry w Lidze Mistrzów

Kierunek – zagraniczny klub

Mimo tego, polski przyjmujący nie zdecydował się na pozostanie w Bełchatowie. Nie wiadomo jeszcze, jaki konkretnie obierze kierunek. Prawdopodobne jest jednak to, że całkowicie opuści PlusLigę. Szalpuk może zdecydować się na wyjazd do Włoch lub Rosji.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*