Artur Szalpuk przenosi się do stołecznego klubu

Artur Szalpuk po opuszczeniu PGE Skry Bełchatów łączony był głównie z klubami z Rosji. Mówiło się także o tym, że przyjmujący miałby przenieść się do zespołu z Suwałk. Ostatecznie jednak siatkarz zagra w VERVIE Warszawa Orlen Paliwa. 

Zawodnik ostatnie dwa sezony spędził w zespole z Bełchatowa (2018/2020). Co warte dodania, Szalpuk już wcześniej reprezentował barwy tego klubu (2016/2017). Jednakże, po przerwanym przez koronawirusa sezonie, zdecydował się na opuszczenie dotychczasowego klubu. Wraz z PGE Skrą Bełchatów zakończył rozgrywki na trzeciej pozycji. 

Siatkarz to dwudziestopięciolatek, który swoją karierę rozpoczął właśnie w klubie z Warszawy. W latach 2013-2015 reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej. Następnie na rok przeszedł do radomskiej ekipy. Tam został zauważony przez włodarzy klubu z Bełchatowa, którzy postanowili pozyskać go do swojego zespołu. Spędził tam jednak jedynie rok. Po zakończeniu sezonu postanowił zmienić barwy klubowe i wyjechał na Pomorze. Przez rok stanowił o sile ekipy z Gdańska. W 2018 roku zadecydował, że ponownie spróbuje swoich sił w PGE Skrze Bełchatów. Od przyszłego sezonu będzie jednak zawodnikiem VERVY Warszawa Orlen Paliwa

Szalpuk na na swoim koncie srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski (2017, 2018), oraz Superpuchar z 2018 roku. Siatkarz trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Memoriału Huberta Jerzego Wagnera (2015, 2017, 2018), raz był drugi (2019), a raz trzeci (2016). Ma na swoim koncie także dwa medale Pucharu Polskibrązowy oraz srebrny (2015, 2019), a także brązowy medal mistrzostw Europy (2019). Jednak najważniejszym osiągnięciem siatkarza jest złoto mistrzostw świata z 2018 roku zdobyte we Włoszech. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: twitter.com/vervawarszawapl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*