Artur Szalpuk powraca do PGE Skry Bełchatów

Po udanym sezonie w Treflu Gdańsk, Artur Szalpuk powraca do klubu w którym grał w sezonie 2016/2017 czyli do obecnego Mistrza Polski – PGE Skry Bełchatów. Młody przyjmujący wyraźnie podkreśla, że nie obawia się powrotu do klubu o czym świadczy fakt, że podpisał kontrakt, który będzie go obowiązywał przez kolejne dwa lata.

Artur swoją karierę siatkarską rozpoczął w MKS-ie MDK Warszawie. W kolejnych latach na jego celowniku pojawiły się takie drużyny jak AZS Politechnika Warszawska oraz Cerrad Czarni Radom. Po sezonie w Radomiu podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów, a następnie przeniósł się do Gdańska, gdzie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Natomiast w trakcie sezonu, który spędził w Bełchatowie miał okazję zadebiutować w Lidze Mistrzów.

Poprzedni sezon zdecydowanie należy do udanych w jego wykonaniu jako że zagrał w 36 meczach PlusLigi, zdobywając 496 punktów. Swój rekord zanotował podczas meczu z Cuprum Lubin, kiedy to zdobył aż 28 punktów. Łącznie w ubiegłym sezonie zdobył siedem statuetek MVP.

Autor: Kamila Walczak
Źródło: skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*