Antiga zrezygnował z prowadzenia kadry Kanady

Kolejny szkoleniowiec pożegnał się ze stanowiskiem w kadrze narodowej. Tym razem chodzi o Stephane’a Antigę, który po zajęciu przez reprezentację dziesiątego miejsca w siatkarskim mundialu sam zrezygnował z funkcji trenera. 

Stephane Antiga swoją karierę trenerską rozpoczął w 2014 roku. Pierwszą ekipą, którą poprowadził była Polska, z którą zdobył mistrzostwo świata. Dwa lata później, Francuz został odwołany ze stanowiska trenera. Od 2017 roku trenował reprezentantów Kanady. Pod jego dowództwem Kanadyjczycy zdobyli brązowy medal Ligi Światowej.

W tegorocznych mistrzostwach świata ekipa Antigi zajęła dalekie, dziesiąte miejsce. Nie był to zadowalający wynik.„Praca z zawodnikami i trenerami w kanadyjskim programie była zaszczytem. W ciągu ostatnich kilku lat, pod kierownictwem Glenna Hoaga, nastąpił duży postęp w pracy tego zespołu i byłem dumny, że mogłem kontynuować tę misję” – mówił Antiga.

Francuz nie ukrywał, że jego decyzja związana była z rodzinną rozłąką. „Muszę postawić rodzinę na pierwszym miejscu, ale bardzo mi będzie brakowało zaangażowania w pracę kanadyjskiego zespołu i życzę im dalszego rozwoju i sukcesów w rozwoju”.

Stephane Antiga nadal jest trenerem ONICO Warszawa, którą prowadzi od 2017 roku.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*