Andrea Anastasi zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Belgii

Wczoraj po południu były szkoleniowiec reprezentacji Polski oraz aktualny trener Trefla Gdańska, Andrea Anastasi, na swoim instagramie wydał oświadczenie informując o decyzji dotyczącej zakończenia pracy na stanowisku trenera reprezentacji Belgii. 

Anastasi prowadził belgijską drużynę w sezonie 2018 zajmując dziesiąte miejsce na mistrzostwach świata we Włoszech. Jak wyjaśnił w internetowym wpisie, powody osobiste nie pozwalają mu na bycie w pełnej dyspozycyjności dla drużyny. Andrea Anastasi podziękował za dotychczasową pracę i wyraził nadzieję na ponowną współpracę w przyszłości.

Poniżej pełny tekst oświadczenia:

Drodzy przyjaciele siatkówki z Belgii! Bardzo mi przykro poinformować was, że podjąłem decyzję o niekontynuowaniu pracy jako trener fantastycznych „Czerwonych Smoków”,  których prowadziłem w sezonie 2018 i na mistrzostwach świata we Włoszech. Ta trudna decyzja została podjęta przeze mnie z przyczyn osobistych, które nie pozwalają mi na bycie w pełni dyspozycyjnym dla belgijskiego zespołu narodowego. To było wspaniałe lato, gdy miałem okazję pracować z fantastycznymi zawodnikami. Praca ta dała mi wiele – zarówno pod względem zawodowym, jak i ludzkim. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracują w federacji, wszystkim moim graczom i pracownikom za zaufanie i za wsparcie, które mi dali. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł ponownie pracować z „Czerwonymi Smokami”, ale teraz mogę Was zapewnić, że pozostaję wielkim fanem tego zespołu.

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*