Andrea Anastasi oficjalnie w ONICO Warzawa

Warszawski klub potwierdził informację o rozpoczęciu współpracy z trenerem Andreą Anastasim. Umowa między szkoleniowcem a klubem została zawarta na dwa lata.

O tym, że Andrea Anastasi zostanie nowym trenerem ONICO Warszawa mówiono niemal od połowy sezonu 2018/2019. Jednak ani klub ani trener nie potwierdzali tej informacji. Teraz rozpoczęcie współpracy z Anastasim została oficjalnie potwierdzona przez warszawski zespół.

Szkoleniowiec wypowiedział się na temat podpisania umowy z ONICO Warszawa – ONICO to świetny projekt we wspaniałym mieście, stolicy kraju. Jestem osobą, która bardzo lubi wyzwania, dlatego przyjechałem tu po to, by wygrywać i zdobyć złoty medal. Mam pełne przekonanie, że klub nie zamierza poprzestać na wywalczonym w ubiegłym sezonie wicemistrzostwie, a ja zrobię wszystko, by pomóc osiągnąć jeszcze lepszy wynik – powiedział Andrea Anastasi.

Trener rozpoczął pracę w Polsce w 2011 roku. Prowadził wtedy reprezentację polski, z którą zdobył brązowy i złoty medal Ligi Światowej (2011, 2012), brązowy medal mistrzostw Europy (2011) oraz srebro Pucharu Świata (2011). Z Polską reprezentacją współpracował do 2013 roku. Rok później podpisał kontrakt z Treflem Gdańsk, który prowadził do 2019 roku. Z gdańskim klubem szkoleniowiec zdobył srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski (2015, 2018), dwukrotnie Puchar Polski (2015, 2018) oraz Superpuchar Polski (2015).

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: onicowarszawa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*