Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrał z Izraelem

Podczas sparingowego meczu drużyna Aluron Virtu Warty Zawiercie wygrała z ekipą z Izraela 4:0 (25:15, 25:21, 25:21, 25:18). Siatkarze izraelskiej drużyny przygotowują się do spotkania z Łotwą (9 stycznia) będącego pierwszym meczem eliminacji do mistrzostw Europy natomiast ekipa z Zawiecia ma aktualnie przerwę w rozgrywkach PlusLigi.

Pierwsza partia spotkania była pod całkowitą kontrolą zawiercian, którzy dominowali od pierwszej do ostatniej piłki, ostatecznie wygrywając wysoko 25:15. Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Gra była zacięta a walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce to zespół z Zawiercia zachował lepszą koncentrację, wygrywając 25:21.

Zespół z Izraela dobrze rozpoczął trzecią partię spotkania i to zawiercianie musieli odrabiać straty. Dzięki świetnej serii zagrywek Kamila Semeniuka Aluron zniwelował przewagę rywala i podobnie jak poprzednią partię wygrał 25:21. Dodatkowy, czwarty set był pod kontrolą ekipy z Zawiercia, która pewnie pokonała siatkarzy z Izraela 25:18, tym samym triumfując w całym sparingu 4:0.

We wtorek drużyna z Izraela uda się do Rygi gdzie już w środę zmierzy się z Łotwą. Siatkarze z Zawiercia do rozgrywek PlusLigi powrócą natomiast 14 stycznia, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z ekipą Jastrzębskiego Węgla.

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: aluronvirtu.pl