Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonał Chemik Bydgoszcz

W ramach czwartej kolejki po przeciwnych stronach siatki stanęły Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz Chemik Bydgoszcz. Podopieczni Marka Lebedewa bez większych problemów pokonali swoich przeciwników w trzech setach.

Początek pierwszej partii można było zaliczyć na korzyść  gości, którzy szybko wypracowali nad przeciwnikami dwupunktowa przewagę (4:6). Malinowski oraz Semeniuk dołożyli kolejne punkty do konta swojego klubu (5:9). Przewaga ta utrzymywała się praktycznie do połowy seta (14:18). Po fenomenalnej zagrywce Gawryszewskiego, przewaga zawiercian wzrosła do sześciu oczek (14:20). Nie dał o sobie zapomnieć również środkowy zawiercian, atakując z krótkiej (16:21). Bydgoszczanie popełniali bardzo dużo błędów, dzięki czemu kilka akcji później Jurajscy Rycerze mogli cieszyć się piłka setową (18:24). Seta tego zakończył Malinowski, atakując z prawej flanki (20:25).

Druga partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Zawodnicy Aluronu Virtu Warty Zawiercie szybko zdobyli czteropunktowe prowadzenie (3:7).  Efektowna kiwka Malinowskiego zapewniła Rycerzom kolejny punkt (6:9). Bydgoszczanie ewidentnie mieli problemy z przyjęciem zagrywki przeciwników oraz popełniali dużo błędów na zagrywce (7:12). Jednak machina zawiercian była już nie do zatrzymania, czego dowodem było zdobycie pięciu puntów pod rząd (8:17). Kolejne akcje były serią nie udanych zagrywek po obu stronach (13:22). Piłkę setową zapewnił swojej drużynie Łukasz Swodczyk (15:24). Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gości (18:25).

Trzecia partia z początku nie różniła się zbytnio od dwóch poprzednich (3:5). Dzięki kontrze Gryca, bydgoszczanie doprowadzili do wyrównania wyniku (8:8). As serwisowy Walińskiego zapewnił drużynie gości czteropunktowe prowadzenie (9:14). Bydgoszczanie próbowali jeszcze walczyć o punkty, jednak bez oczekiwanego skutku (12:19).  Po widowiskowej akcji przez środek siatki Gawryszewskiego, zawiercianie mogli cieszyć się z piłki setowej (13:24). Koniec końców z wygranej seta jak i całego spotkania, mogli cieszyć się przyjezdni (13:15).

Chemik Bydgoszcz – Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 (20:25, 18:25, 13:25)

Chemik Bydgoszcz: Bartłomiej Lipiński, Raphael Margarido, Nikola Kovacević, Paweł Gryc, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Maksim Morozau, Piotr Sieńko, Adam Kowalski

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcin Waliński, Łukasz Swodczyk, Mateusz Malinowski, Bartosz Gawryszewski, Marcin Kania, Kamil Semeniuk, Michał Masny, Taichiro Koga, Krzysztof Andrzejewski

MVP: Mateusz Malinowski

Autor: Kamila Walczak
Źródło: Informacja własna