Aluron CMC Warta Zawiercie z pierwszym przypadkiem koronawirusa

Klub z Zawiercia poinformował, że w drużynie odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa. Zarażonym okazał się jeden z siatkarzy.

Według ustaleń klubu zarażony siatkarz ostatni raz kontakt z resztą drużyny miał 31 lipca podczas popołudniowego treningu. W niedzielę 2 sierpnia zgłosił podwyższoną temperaturę i nieco gorsze samopoczucie. Niezwłocznie ten fakt został przekazany dalej. Okazuje się jednak, że nie tylko u niego wystąpiły objawy typowe dla koronawirusa. 

Również jeden z członków sztabu szkoleniowego zgłosił, że podejrzewa u siebie wirusa. Choć nie zaobserwował u siebie gorączki, czy duszności, to jednak zaniepokoiło go swędzenie skóry, które jest jednym z rzadszych objawów. Niezwłocznie wszyscy zawodnicy oraz pracownicy klubu zostali odesłani do domów, gdzie aktualnie przebywają w izolacji razem ze swoimi rodzinami. Treningi zespołu zostały naturalnie wstrzymane. Wynik testu na COVID-19 u siatkarza okazał się pozytywny, u członka sztabu zaś negatywny. O dalszych procedurach, które czekają klub decydować będzie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu, z którą drużyna pozostaje w stałym kontakcie. 

W związku z faktem, iż zarażony siatkarz brał udział w krakowskim PreZero Grand Prix, przygotowywane są specjalne instrukcje dla drużyn, które brały udział w tym turnieju. Przede wszystkim zespoły, organizatorzy przedsięwzięcia, ale także wszystkie osoby, które mogły mieć potencjalny kontakt z siatkarzem będą poddane testom na koronawirusa. Z racji tego, że od czasu turnieju minął już ponad tydzień, kierownik warszawskiej filii Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej zalecił, by wszyscy zostali poddani testom metodą wymazów.

Przypomnijmy, że klub z Zawiercia nie jest pierwszym, w którym potwierdzono zakażenie koronawirusem. Od dłuższego czasu z tym problemem musi mierzyć się Trefl Gdańsk. Nawet dzisiaj potwierdzono tam kolejny, dodatni wynik. 

Autor: Julia Białasik 
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*