Aleksander Śliwka: Zadecydowała dobra dyspozycja rywali z Warszawy

Podczas sobotniego meczu 22. kolejki PlusLigi, ZAKSA Kędzierzyn – Koźle podejmowała ekipę ONICO Warszawa. Lider tabeli okazał się słabszy niż wicelider i musiał pogodzić się z przegraną 1:3. „Zadecydowała dobra dyspozycja rywali z Warszawy. W końcówkach kończyli ważne piłki” – mówił po spotkaniu Aleksander Śliwka, przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn – Koźle. 

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn – Koźle z ONICO Warszawa określone zostało mianem hitem 22. kolejki. Mimo emocji, których nie zabrakło w meczu lider nie udźwignął ciężaru gry i przegrał w czterech partiach. „Zadecydowała dobra dyspozycja rywali z Warszawy. W końcówkach kończyli ważne piłki. Cały czas czuliśmy presję z ich strony, nam te punkty trochę ciężko przychodziły. Ale walczyliśmy do samego końca, szkoda że ws tych końcówkach trzeciego i czwartego seta polegliśmy. Mamy trochę ciężki okres. Wierzę, że wszyscy powrócimy do zdrowia i dobrej formy – mówił Aleksander Śliwka.

Decydującym elementem w grze warszawian była zagrywka, którą udało im się zapunktować aż dwunastokrotnie. Kędzierzynianie nie mogli znaleźć skutecznego sposobu na odbiór serwisu rywala. Każdy z zawodników stołecznej drużyny sprawiał ZAKSIE wyraźne kłopoty tym elementem. „Wciąż czuliśmy presję zagrywki ze strony warszawian. Niezależnie czy to był Bartek Kurek, Bartek Kwolek, Niko Penczew czy Graham Vigrass robili bardzo dobrą robotę. Dużo zmieniali, my natomiast w tym elemencie zagraliśmy trochę słabiej. Sporo piłek po asach serwisowych rywali nam wpadało i to na pewno nie jest nasz styl. Będziemy pracować nad tym, aby w kolejnych spotkaniach lepiej stawać w linii przyjęcia  – przyznał Aleksander Śliwka.

Kolejne spotkanie w Pluslidze kędzierzynianie rozegrają 3 marca, a ich przeciwnikiem będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie. Wcześniej jednak, bo 27 lutego czeka ich mecz w ramach Ligi Mistrzów z włoskim Lube Civitanova.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: zaksa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*