Agent Perrina i Tillie zabrał głos w sprawie odejścia zawodników z PlusLigi

John Perrin chce opuścić szeregi Asseco Resovii Rzeszów, a Kevin Tillie Jastrzębskiego Węgla, obaj w przyszłym sezonie pragną grać w lidze chińskiej. Przyjmujący mają jednak obowiązujące kontrakty z plusligowymi klubami. Oświadczenie w tej sprawie wydał agent obu zawodników, Georges Matijasević. 

Dwaj przyjmujący, którzy przed sezonem podpisali nowe kontrakty z polskimi zespołami, postanowili ostatecznie wybrać oferty z ligi chińskiej. Sytuacja ta wywołała spore zamieszanie w środowisku siatkarskim. Wcześniej w tej sprawie wypowiedziały się kluby, z którymi zawodnicy podpisali kontrakty, oba zaznaczały, że umowy nadal obowiązują.

Oświadczenie agenta Francuza i Kanadyjczyka prezentuje się następująco:

„Sytuacje Kevina Tillie i Gordona Perrina są różne. Gordon Perrin podpisał jedynie wstępny kontrakt z Resovią, ale poinformował klub, że chce grać w Chinach. To jest częste zjawisko, że kluby decydują się na wymianę zawodników, nawet jeśli podpisali z nim umowę na dwa sezony. Nie są zadowolone z jego gry, albo zawodnik nie pasuje do taktyki zespołu. Kluby decydują się więc na zmianę, nawet gdy umowa jest jeszcze ważna. Zawodnicy muszą utrzymać swoje rodziny i spłacać kredyty. W takiej sytuacji nie mamy wyjścia i musimy szukać siatkarzom nowego klubu. Włoski klub zrezygnował w tym roku z usług dwóch moich klientów, choć mieli obowiązujące kontrakty. Rozpoczęliśmy negocjacje w sprawie wykupu i poszukiwania nowego klubu. Udało się znaleźć wyjście z tej sytuacji. To jest natura profesjonalnego sportu. Kilka lat temu Gordon Perrin został zwolniony z klubu, gdy miał ważny wielki kontrakt, który miał obowiązywać również w następnym sezonie. Rozpoczęliśmy poszukiwania nowego zespołu i negocjacje w sprawie jego wykupu. Znów udało się znaleźć rozwiązanie. Rozumiemy rozczarowanie klubów, gdy to zawodnik zgłasza chęć odejścia z drużyny. Jest to trudny moment dla zespołu, który próbuje zmusić go do pozostania. Zatrzymanie zawodnika wbrew jego woli nie jest jednak dla klubu korzystne.

Prowadzimy rozmowy z Jastrzębskim Węglem w sprawie Kevina Tillie, chcemy wykupić jego kontrakt. Zawodnik poinformował klub, że chce odejść. Swoje powody przedstawił klubowi. W najbliższym czasie podamy więcej informacji na ten temat.”

Autor: Aleksandra Falerzynska
Źródło: oświadczenie LZ Sport Pro Agency, inf. własna

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*