Adrian Buchowski: Liczyliśmy się z ciężkim bojem

W spotkaniu kończącym zmagania 16. kolejki PlusLigi zmierzyły się zespoły Espadonu Szczecin i Indykpolu AZS-u Olsztyn. Zwycięsko z tego starcia wyszli siatkarze z Olsztyna, wygrywając na wyjeździe za trzy punkty.

Do wygranej zawodnikom olsztyńskiej ekipy wystarczyły zaledwie trzy sety, w każdym z nich zwycięska drużyna prowadziła przez niemal cały czas, jak podkreśla Adrian Buchowski najważniejsze było jednak zwycięstwo odniesione na wyjeździe – Na pewno cieszymy się przede wszystkim z tego, że w końcu odnosimy zwycięstwo na wyjeździe, do tego zdecydowane. Daje to pozytywnego kopa. Nie liczyliśmy przed spotkaniem, że wygramy za trzy punkty. Liczyliśmy się z ciężkim bojem. Nie było to jednak tak łatwe spotkanie, jak wskazywałby wynik, jednak super, że zakończone dla nas zwycięstwem.- skomentował.

Zdaniem przyjmującego kluczowa do odniesienia zwycięstwa była po prostu ich gra, która okazała się zbyt dobra dla przeciwnika – To nasza gra spowodowała taką dyspozycję zespołu ze Szczecina. Dużo nam wychodziło w elemencie blok-obrona. Mieliśmy bardzo dużo obron i kontr, na których byliśmy skuteczni. To zrobiło różnicę. Cieszymy się przede wszystkim z naszej postawy i mamy nadzieję, że to będzie dobry prognostyk na kolejne spotkania- nie tylko na te u siebie, które gramy całkiem dobrze. To jest dla nas super motywacja i mam nadzieję, że będzie tak dalej. – podkreślał.

Adrian Buchowski odniósł się również do jeszcze większej motywacji, która pojawiła się u nich przed spotkaniem w Szczecinie – Bardzo dobrze trenowaliśmy przez ten tydzień. To było widać na treningach, że chcemy się przełamać i szukaliśmy tego przełamania. Myślę, że była w nas sportowa złość i chęć udowodnienia, jak naprawdę potrafimy grać. Te ostatnie wyniki nie oddawały naszego potencjału, co pokazaliśmy dzisiaj w meczu ze Szczecinem. – zakończył przyjmujący.

Kolejnym plusligowym rywalem olsztynian będzie zespół Dafi Społem Kielce, który w minionej kolejce sprawił niespodziankę, pokonując Asseco Resovię Rzeszów.

Rozmawiała: Pola Iwańczuk
Opracowanie: Aleksandra Falerzynska

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*